Nasıl Başlarsa Öyle Gider

İlk adımı aile ile başlayan okul öncesi ile devam eden öğrenme sürecinin ikinci adımını ilkokul dönemi oluşturmaktadır. Sağlıklı, mutlu, huzurlu ve güven içinde yaşamak, gelecek nesillere daha yaşanılır bir dünya bırakmak ancak ve ancak bilinçli, birikimli  ve donanımlı bir eğitim öğretimle yetiştirilen bir nesille mümkün olabilir. Milletlerin devamlılığı, geleceğin şekillenmesi, ülkelerin kalkınması, toplumların eğitime verdiği değerle doğrudan ilişkilidir.
Gelişen ve değişen dünyada eğitim; bireylere bilgiler kazandırmanın yanında, kazandırdığı bilgileri kullanma, yaşama aktarma, akıl yürütme ve yeni durumlara uyarlama amaçları doğrultusunda şekillenmektedir.
Her insanın bir değer olduğu inancı içinde onların yeteneklerini ortaya çıkarıp geliştirmeyi  amaç edindik. Çünkü bireylerin gizli kalmış yeteneklerinin toplum için bir israf olduğu fikrine sahibiz. Esas olan bireylerin ilgi, istidat ve kabiliyetlerine göre onlara yön verilmesi, sonrasında da üretken bireyler olarak ortaya çıkarılmalarıdır. Üreten toplumun yok olmadığını, ne zaman ki toplumların üretmeyi bıraktığı ve bağımlı hale geldiği söz konusu olmuşsa toplumların yok olduğunu dünya tarihi bize açık biçimde göstermektedir.                  Hayat boyu süren bir etkinlik olan eğitimi, gelişen teknoloji ve artan bilgi birikimi karşısında öğrencilerimizin öğrenme kapasitesini güçlendirip geliştirme çabasındayız. “Kullanılamayan bilgi bizim değildir” düsturuyla yola çıkarak ilkokulda öğrencilerimizin gerekli kazanımları elde ederek, öğrendiklerini okulda ve okul dışı yaşamlarında kullanabilme yeterliliğini kazandırmayı amaçlamaktayız.
Çocuklarımızın iyi yetişmesi hepimizin ortak ve ana hedefidir. Bunun için; yönetici, öğretmen, veli ve öğrenci koordinasyonunu en güzel şekilde tesis ederek evlatlarımızın başarılı olmasına hep birlikte gayret göstermeliyiz. Bu işbirliği bizi istediğimiz hedefe ulaştıracaktır.
Hedefine ulaşmış mutlu bireyler yetiştirmek dilek ve temennisi ile…

                                                                                                  Şahin KARAKUŞ
                                                                                                  İlkokul Müdürü

Şahin KARAKUŞ – İlkokul Müdürü

İLKOKULUMUZ’DAN KARELER

REHBERLİK SERVİSİ
İLKOKUL BİRİNCİ SINIF OKULA UYUM PROGRAMI VELİ EL KİTAPCIĞI

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

indir [1.00 MB]

Güç,Başarı ve Kalite ? Gerçekten muazzam bir okul ? 
En çok sevdiğim özelliği küçük yaşta yüksek özgüven kazandırmaları 
Tebrikler..

Mehmet Ali Coşkun

Yine başarılı bir yıl sonu etkinlikleri..özel Ege Atabey teşekkürler

Elvan Buzkan

öğretmenlerimizin hepsi tek tek basarili çocukları çok güzel motive ediyorlar herkesi ellerine yüreğine saglik

Elmas Karabay
Phone: 0256 213 00 03
Mimar Sinan Mah. Turgut Özal Bulvarı
Kubilay Caddesi No:10 Efeler / AYDIN

Okulunuz Hakkında Daha Detaylı Bilgi İstiyorum
TEŞEKKÜR EDERİZ
Okulunuz Hakkında Daha Detaylı Bilgi İstiyorum